Közösségi oldalak

Labdarúgás

Kétgólos hátrányból nyert a Manchester United

Az Aston Villa a szünetben 2–0-ra vezetett az Old Traffordon, a fordulás után azonban a Manchester United Garnacho duplájával és Höjlund első bajnoki góljával megfordította a meccset, és 3–2-re nyert.

December 24-én megtörtént, amire a Manchester United-drukkerek vártak: az egyesület hivatalos honlapján jelentette be, hogy Sir Jim Ratcliffe részesedést vásárolt a klubnál.

A manchesteri kötődésű üzletember színre lépéstől a szakmai vonal felrázását várják a szurkolók, kedd este, az Aston Villa elleni hazai bajnoki első félidejében az is kiderült, miért. Amíg a Manchester United csak helyzetekig jutott, addig a vendégek kétszer is mattolták Onanát: a 21. percben McGinn oldalról belőtt szabadrúgása (és a kapu előtt helyezkedő játékosok tömkelege) csapta be a hazai kapust, majd a gólszerző szöglete után Langlet fejelte középre a labdát a hosszú saroknál, Dendoncker pedig a hálóba lőtt.

A kétgólos hátrányba kerülő United próbálkozott becsülettel, de az első játékrészben semmi nem jött össze. Bruno Fernandes 16 méterről a jobb sarok mellé lőtt, Rashford bal alsó sarokra tartó löketét Emiliano Martinez védte, az argentin kapus aztán nem sokkal később a második párbajt is megnyerte az angol válogatott támadóval szemben.

A fordulás után aztán következett az őrület! Garnacho első gólját még les miatt nem adták meg, utána viszont duplázott a támadó! Előbb Rashford tökéletes centerezése után lőtt a kapuba, majd Bruno Fernandes passza után egy vendég védőről került elé a labda, a bal sarokra tartó lövése pedig Diego Carlos combján úgy pattant meg, hogy a jobb sarokba hulló labda hárítására esélye se legyen a vendég kapusnak.

Az Aston Villa mindkét hazai gól után válaszolhatott volna, ám a ziccerek kimaradtak, a bajnokságban kedd estig gól nélkül álló Höjlund pedig eldöntötte a meccset: egy szöglet után McGinn combjáról pattant elé a labda, a nyáron szerződtetett csatár pedig kapásból a jobb sarokba lőtt. 3–2!

A Manchester United megszakította négy mérkőzésre nyúló góltalansági sorozatát, Höjlund megszerezte első bajnoki gólját, a csapat pedig három nyeretlen bajnoki után szerzett ismét három pontot, ráadásul kétgólos hátrányból fordítva.

Meglehet, Sir Jim Ratcliffe érkezése valóban egy új korszak kezdetét jelenti.

Borítókép: A mérkőzést eldöntő gól: Höjlund lövése után a labda a jobb sarokban kötött ki. Fotó: Getty Images

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!