Közösségi oldalak

Labdarúgás

A Liverpool vetett véget az Arsenal pünkösdi királyságának

A Liverpool Diogo Jota góljával biztosította be a győzelmet a Burnley otthonában. Fotó: Getty Images

A decemberi csúcsterhelés miatt ezúttal a kispadról szállt be Szoboszlai Dominik, a Liverpool pedig Núnez és Jota góljaival 2–0-ra nyert a Burnley otthonában, és átvette a vezetést a tabellán.

A vezetést viszont nélküle is hamar megszerezte a Pool, a hatodik percben Gakpo lekészítése után Núnez lőtte ki 16 méterről a bal alsó sarkot. 0–1. A következő percben az uruguayi támadó Szalaht hozta helyzetbe, az egyiptomi támadó bal felső sarokra tartó lövését azonban bravúrral védte a remek napot kifogó Trafford. A folytatásban is a kapus tartotta meccsben a hazaiakat, a Liverpool ugyanis egyik helyzetet alakította ki a másik után.

A folytatásban Gakpo lövése elkerülte a jobb sarkot, majd a másik oldalon Brownhill lökete suhant el a bal kapufa melett. Egy eladott hazai labda után Núnez várt túl sokat az ellenfél kapuja előtt, majd Szalah találta telibe a lécet. A 40. percben Endo lövése viszont pont befért volna a jobb alsó sarokba, ám a hazai kapus ismét védett. A fordulás után viszont úgy tűnt, hamar megduplázza előnyét a Liverpool: Gravenberch a tizenhatos jobb oldalától adott laposan középre, Elliott pedig egyből kilőtte a bal alsó sarkot. Csakhogy a lövés pillanatában a lesen álló Szalah zavarta a kilátásban Traffordot, a VAR-jelzés után pedig a játékvezető érvénytelenítette a gólt. A Liverpool próbálta lassítani a hazaiak játékát és ismét átvenni az irányítást, a 67. perctől Szoboszlaival a fedélzeten.

A magyar középpályás helyzetbe is került, ám előbb a kapu torkából, kiszorított helyzetben a lövés helyett a visszapasszt választotta, majd a 82. percben 17 méterről durrantott a bal felső sarok mellé. A hajrában Alexander-Arnold lövése zúgott el a jobb sarok mellett, majd Endo eladott labdáját követően a hazaiak puskáztak el egy egyenlítési lehetőséget. A csereként pályára lépő Luis Díaz lapos lövésénél ismét a hazai kapus védett, a 90. percben viszont eldőlt a meccs: egy gyors vendég kontra végén a kolumbiai válogatott támadó készítette le a labdát a sérülése után visszatérő Jotának, aki kiszorított szögből, Trafford lába között a hálóba lőtt. 0–2!

Győzelmével a Liverpool véget is vetett az Arsenal pünkösdi királyságának, és a tabella élére ugrott.

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!