Közösségi oldalak

Labdarúgás

Utolsóként a Paks csatlakozott a legjobb 16-hoz a MOL Magyar Kupában

Benczenleitner Barna (j), a kispesti és Kinyik Ákos (j2), a paksi csapat játékosa a labdarúgó MOL Magyar Kupa 4. fordulójában, a 16 közé jutásért játszott Budapest Honvéd – Paksi FC mérkőzésen a Bozsik Arénában 2023. november 2-án. MTI fotó: Illyés Tibor

Utolsóként a Paks biztosította a helyét a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Az élvonalban második helyen álló tolnai együttes csütörtökön a másodosztályú Budapest Honvéd otthonában lépett pályára, s bár az 1-1-es első félidő után úgy tűnt, Hahn János 88. percben szerzett gólja eldönti a találkozót, a hazaiak Bobál Gergely utolsó pillanatban eleresztett távoli lövésével hosszabbításra mentették a párharcot.

A ráadás nem hozott újabb találatot, így következtek a 11-esek, amelyben 5-4-es Paks-vezetésig senki nem hibázott, az ötödik hazai játékos, Kocsis Gergely lövését azonban Szappanos Péter hárította, így a Paks jutott tovább. A kispestieket megbízott vezetőedzőként Djordje Kamber irányította.

Eredmények, 4. forduló (a 16 közé jutásért):

Budapest Honvéd (NB II)-Paksi FC 2-2 (1-1, 2-2, 2-2) – 11-esekkel 4-5
Ferencvárosi TC-Puskás Akadémia FC 4-3 (2-1, 2-2, 2-2) – hosszabbítás után
Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) – Kecskeméti TE 0-1 (0-1)
HR-Rent Kozármisleny (NB II) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 4-2 (1-0)
Opus Tigáz Tatabánya (NB III)-Újpest FC 0-2 (0-0)
Vasas FC (NB II)-Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (0-0)
Tiszakécskei LC (NB II)-FC Ajka (NB II) 1-0 (1-0)
BFC Siófok (NB II)-Diósgyőri VTK 1-3 (0-2)
Szombathelyi Haladás (NB II)-Zalaegerszeg 1-2 (1-2)
Unione FC (Budapest I.)-Kisvárda Master Good 0-6 (0-3)
FC Dunaföldvár (NB III)-Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0-1 (0-0)
ESMTK (NB III)-MTK Budapest 0-4 (0-2)
Mezőörs KSE (megyei I.)-Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) – 11-esekkel 5-3
Szentlőrinc SE (NB III)-Kelen SC (NB III) 3-0 (0-0)
VLS Veszprém (NB III)-Budafoki MTE (NB II) 3-2 (0-1)
ETO FC Győr (NB II)-Debreceni VSC 0-1 (0-0)