Közösségi oldalak

Labdarúgás

Magabiztosan jutott tovább a Liverpool az FA-kupában

Fotó: Getty Images

A labdarúgó-FA-kupa legjobb 32 mezőnyében a Szoboszlai Dominikot újra mérkőzéskeretben tudó Liverpool a Norwich Cityt látta vendégül az Anfield Roadon. Jürgen Klopp csapata magabiztos, 5–2-es győzelmet aratott, míg a magyar válogatott csapatkapitánya visszatért a pályára, és rögtön gólpasszal jelentkezett.

A mérkőzést a hazai pályán játszó Liverpool kezdte aktívabban, olyannyira, hogy a hatodik percben már Joe Gomez veszélyeztetett, lövésével a bal alsó sarkot vette célba, de a kapus bravúrral védett. Néhány perccel később viszont már a kapufára is szüksége volt a Norwich Citynek, mivel Darwin Núnez tizenhatos vonaláról eleresztett lövése a jobb kapufán csattant, majd onnan kifelé pattant.

Nem úgy, mint a 16. percben, amikor James McConell szép magas labdát küldött csapattársa, Curtis Jones irányába, aki lecsapott rá, és a tizenegyespont magasságából a jobb alsó sarokba fejelt, ezzel megszerezve a vezetést csapatának. Nem örülhetett viszont sokáig Jürgen Klopp és a hazai publikum, mivel az első említésre méltó vendég lehetőségből gólt szerzett a Norwich. A jobb szélről érkező szögletre Benjamin Gibson érkezett, és higgadtan fejelt közelről a léc alá. A 28. percben már újra a Liverpoolnál volt az előny azok után, hogy Darwin Núnez a tizenhatoson belülről lőtte ki a célterület jobb oldalát, Long kapus tehetetlen volt, 2–1. Újabb gól nem esett a játékrészben, így Jürgen Klopp csapata vonulhatott előnnyel a 15 perces pihenőre.

A fordulás után sem vesztett lendületéből a hazai együttes, mivel Diogo Jota tökéletes ütemben csapott le a kipattanó labdára, amelyet azzal a lendülettel a kapuba továbbított, így néhány perc játék után megduplázta csapata előnyét. Ezek után elérkezett a visszatérés pillanata, Szoboszlai Dominik Curtis Jonest váltva a mérkőzés 56. percében lépett pályára. És ha már ott járt a magyar válogatott csapatkapitánya, egy pillanatig sem tétlenkedett. A jobb oldalról érkező szöglete hajszálpontosan találta meg Virgil van Dijk fejét, a holland válogatott védő pedig nem hibázott, kapuba fejelte a Liverpool negyedik gólját. Közeledve a mérkőzés utolsó 20 percéhez, újra rezgett a Liverpool hálója.

Long kapus kirúgása után Alexander-Arnold fejelte a labdát Borja Sainz elé, aki átvette azt, cipelte egy ideig, majd középről, 22 méterről hatalmas gólt ragasztott a kapu bal oldalába. Alisson is hitetlenkedve nézte, hogy nem tudott semmit kezdeni a lövéssel. Az előbb még gólpasszt jegyző Szoboszlai az utolsó percekben még egy lövéssel is próbálkozott, de távolról érkező labdája ugyan veszélyesen szállt a kapu felé, Long magabiztosan hárított. A végén pedig az a bizonyos pont is felkerült az i-re, mivel a hosszabbítás perceiben Bradley centerezésére érkezett Gravenberch, és fejelt kíméletlenül a hálóba.

Így 5–2-es végeredménnyel zárult a találkozó, Jürgen Klopp csapata magabiztosan jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!