Közösségi oldalak

Labdarúgás

Gólesőt és egy Szoboszlai-sérülést hozott az újév a Liverpoolnak

A Premier League 20. fordulójának rangadóját a 2024-es év első estéjén rendezték: a tabella élén álló Liverpool fogadta a pocsék formában lévő Newcastle Unitedet. Szoboszlai Dominik ott volt Jürgen Klopp kezdőcsapatában. Mindkét csapatban sok alapember bajlódik sérüléssel.

Már az első percben lendületes támadásokkal rohamozott a szakadó esőben a Liverpool, nagy kedvvel vágtak neki a mérkőzésnek. Szoboszlai Dominik a szögleteket, Alexander-Arnold a szabadrúgásokat végezte el. A 11. percben az első veszélyes gólhelyzet Szalah és Nunez összjátéka után alakult ki, az uruguayi támadó közeli lövését védte Dúbravka bravúrral.

Hat perccel később egy remek támadás végén Díaz talált a hálóba, de les miatt nem adták meg a gólt. A VAR-ítelét után szinte egyből Endo labdaszerzés után Szoboszlai ugratta ki Díazt, akit egy csel után buktatott Botman a tizenhatoson belül. A büntetőt Szalah pocsékul rúgta, Dúbravka könnyedén hárított. A 36. minutumban Nunez tesztelte a zsolnai születésű Dúbravka reflexeit, kétszer is védenie kellett a szlovák hálóőrnek. Egy perccel később az első valamirevaló vendég támadás végén Botman fejelt a hálóba, de ezt is lesállás előzte meg.

Az első játékrész alatt szinte végig a hazaiak domináltak, ami a második félidő elején folytatódott. Szoboszlai remek passza után Díaz tálalt Nunez elé, aki Szalahot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, 1-0. Két perccel később fordított felállásban történt szinte ugyanaz, Szalah passza után Nunez lövését védte Dúbravka. Újabb két perccel később a Newcastle meglepte a Liverpoolt. Gordon ugratta ki Isakot, aki pontosat célzott és kilőtte a hosszú sarkot, 1-1. Utána szinte futószalagon érkeztek a hazai lehetőségek, a 74. percben Szalah nagyszerű passzába nyúlt bele a csereként beállt Jota, Jones pedig a hálóba gurított, 2-1. Négy percre rá Szalah mesteri labdát tálalt a leshatárról induló Gakpo elé, akinek már nem volt nehéz dolga, 3-1. A gólöröm után ismét szépített a Newcastle, Longstaff szöglete után Botman fejelt a kapuba, 3-2. A 84. percben Jota harcolt ki büntetőt, amit ezúttal Szalah értékesített, 4-2.

Dúbravka számtalan bravúrja is kevés pontszerzéshez, a Liverpool 45 ponttal továbbra is a tabella élén áll, és három pontra növelte előnyét az Aston Villával szemben. A kihagyott tizenegyes ellenére Szalah lett a meccs embere, aki a két gólja mellé egy pazar gólpasszt is kiosztott. Szoboszlai Dominik 64 percet játszott, és kicsit húzta a bal lábát a lecserélésekor.

Premier League, 20 forduló

Liverpool FC—Newcastle United  4-2 (0-0)
Gólszerzők: Szalah (49., 86.), Jones (74.), Gakpo (78.) ill. Isak (54.), Botman (81.)

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!