Közösségi oldalak

Labdarúgás

A Manchester United búcsúzott a Bajnokok Ligájától

A Bayern München Coman góljával 1–0-ra nyert az Old Traffordon, így az ismét halvány teljesítményt nyújtó Manchester United csoportutolsóként esett ki a Bajnokok Ligájából, és a nemzetközi porondtól is elbúcsúzott a mostani idényre. A csoport második helyére a Galatasarayt legyőző Köbenhavn ért oda, a török együttes az Európa-ligában folytatja.

Győzelmi kényszerben lépett pályára a Manchester United a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Erik Ten Hag együttesének a halálcsoportnak távolról sem nevezhető négyesben is sikerült olyan pozícióba lavíroznia magát, hogy a Bayern München elleni hazai találkozón muszáj volt begyűjteni a három pontot, a továbbjutáshoz pedig arra is szüksége volt, hogy a csoport másik találkozóján, a Köbenhavn-Galatasaray meccsen döntetlen szülessen.

Bár a Frankfurt elleni méretes pofonba beleszaladó Bayern már biztos csoportelsőként utazott Angliába, Thomas Tuchel nem pihentette kulcsjátékosait, a lehető legerősebb összeállításában lépett pályára a német rekordbajnok, amely az első félidőben közelebb is állt a vezetés megszerzéséhez.

Az első kaput eltaláló hazai próbálkozásra 24 percet kellett várni, akkor Shaw léc alá tartó lövését Neuer ütötte szögletre, majd a másik oldalon Sané egy remek szóló után lövés helyett a passzt választotta, így Dalot menteni tudott Musiala elől.

Labdabirtoklásnál a hazaiak a 4–1–4–1-es formációba rendeződtek, McTominay fellépett Bruno Fernandes mellé, ám a felállt védelem ellen így sem tudott helyzetet kialakítani a hazai csapat, a 32. percben pedig Koman beadása után Sané érkezett üresen a kapu torkában – vélhetően a német támadó sem tudná megmagyarázni, hogy 4 méterről miért a hátrapasszt választotta a lövés helyett…

A vendégek Davies sebességét kihasználva a bal szélen többször is megbontották a hazai védelmet, a legnagyobb gondot viszont nem egy vendég helyzet, hanem Harry Maguire sérülése jelentette. A középső védő combja egy ártalmatlan szituációban húzódott meg, és bár az ápolás után még visszatért a pályára, a 39. percben már cserét kért – az egyik vezérét így elveszítette a Manchester United.

A manchesteri támadók szenvedtek a fizikai fölényben lévő müncheni védők ellen, Upamecano minden lehetséges eszközzel gyötörte Hojlundot, Mazraoui a jobb oldalon Garnacho elől igyekezet elszívni a levegőt, így gól nélküli döntetlennel ért véget az első félidő – a Manchesternek 45 percre maradt a csodára.

A 77. percben a gólszerzőt is sérülés miatt kellett lecserélni, ezt leszámítva viszont nem volt miért idegeskednie a német együttesnek, amely gond nélkül tartotta meg előnyét, és esélyt sem adott a Manchester Unitednek a fordításra. Az angol együttes ezzel szemben a csoport utolsó helyén végzett, még az Európa-ligát jelentő harmadik helyet sem sikerült megcsípnie, így elbúcsúzott az európai porondtól.

Videó: M4sport.hu

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!