Közösségi oldalak

Labdarúgás

Nem bírt egymással a Liverpool és az Arsenal

Fotó: Andrew Powell / Getty Images Hungary

Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 18. fordulójának rangadóján a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpool négy perc után hátrányba került az Arsenal ellen, de Mohamed Szalah révén egyenlített, és végül 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó. A magyar válogatott csapatkapitánya ezúttal végig a pályán volt.

Már a negyedik percben megszerezte a vezetést az Arsenal, Ødegaard pontrúgása után Gabriel fejelt a hálóba, 0-1. A rangadótól elvárt iramban zajlott a mérkőzés, a 29. percben Alexander-Arnold indította Szalahot, aki egy csel után a rövid felsőbe lőtt, 1-1. Pár percre rá Saka lökte ki Tsimikaszt az oldalvonalon túlra, ahol nekiesett Kloppnak, és kulcscsontsérülést szenvedett – le kellett cserélni a görög szélsőt.

A második félidőt lendületesen kezdték a hazaiak, Szoboszlai ezúttal inkább az előkészítést helyezte előtérbe, de a 62. percben megpróbálkozott egy távoli lövéssel, de nem talált kaput. A magyar válogatott csapatkapitánya több látványos szerelést is bemutatott. A 72. percben Ødegaard hatalmas technikai hibája után Szalah robogott az Arsenal kapuja felé, a passzát követően Alexander-Arnold telibe lőtte a keresztlécet.

Szoboszlai a védőmunkában jeleskedett és végigjátszotta a mérkőzést. A Liverpool legközelebb december 26-án, kedden a Burnley otthonában játszik.