Közösségi oldalak

Labdarúgás

Magabiztos idegenbeli Liverpool győzelem

Fotó: John Walton – PA Images / Getty Images Hungary

A listavezető Liverpool magabiztos győzelmet ért el a Brentford otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában. A találkozón másfél hónap elteltével lépett pályára ismét a vörösök színeiben Mohamed Szalah, aki rögvest góllal és gólpasszal járult hozzá övéi sikeréhez. Ugyanakkor két alapember, Diogo Jota és Curtis Jones is kidőlt a sorból.

Folytatódik a Liverpool elképesztő pechsorozata a sérülésekkel. A Jürgen Klopp vezette alakulatból már eleve hét labdarúgó hiányzott különféle problémák miatt. Ezt tetézve a Brentford elleni idegenbeli bajnokin előbb Curtis Jonest, majd az elmúlt hetekben a csapat legjobbjának számító Diogo Jotát is kényszerűségből kellett lecserélje a német.

Némi vigaszt jelenthet a vörösök számára, hogy a három pontot legalább begyűjtötték a kedvencek idegenben: az első félidőben Darwin Núnez emelt szépségdíjas gólt Mark Flekken kapujába, a második játékrész elején pedig Alexis Mac Allister és a visszatérő Mohamed Szalah is mattolta a holland kapust (0–3). A fogadási tilalmak megsértése miatt nyolc hónapot kihagyó Ivan Toney a hajrában ugyan szépített (1–3) – ezzel visszatérése óta az ötödik bajnokiján a negyedik gólját szerezve –, ez a végkimenetel szempontjából nem osztott, nem szorzott Thomas Frank vezetőedző 100. Premier League-meccsén. A végeredményt a 86. percben Cody Gakpo állította be (1–4).