Közösségi oldalak

Labdarúgás

Két év után visszajutott az NB I-be a DVTK csapata – NB II-es eredmények

Öt fordulóval az NB II-es idény vége előtt eldőlt, hogy Kuznyecov Szergej csapata biztosan a mezőny első két helyének valamelyikén végez.

Kozármislenyben is nyert (3–2) a Diósgyőr, s mivel az Ajka kikapott (0–1) a Kazincbarcika otthonában a két csapat között tizenhat pontra nőtt a különbség. Mivel a hátralévő öt fordulóban legfeljebb tizenöt pont szerezhető, a Diósgyőr a következő idényt mindenképpen az élvonalban kezdi. A Békéscsaba kezd magához térni, miszerint kétgólos győzelmet szerzett az ETO otthonában.

Kozármisleny–DVTK 2–3 (0–1)
A vendégek kétszer is vezetést szereztek, de a kiesés elől menekülő hazaiak kétszer is egyenlítettek. A csereként pályára lépő Medgyes Sinan a 90. percben harmadszor is előnyhöz juttatta a Diósgyőrt, amely végül így nyert. A hazaiak a tizenkilencedik helyen szerénykednek, de a vereség előtt egy döntetlennel és három győzelemmel megteremtették az esélyt maguknak a bennmaradásra.

Kazincbarcika–FC Ajka 1–0 (1–0)
A vendégek sorozatban kilenc mérkőzés óta veretlenek voltak, és bár esélyesként léptek pályára a Kazincbarcika otthonában is, Pálinkás Gergő hetedik percben szerzett góljával a hazaiak nyertek, és sorozatban három vereség után örülhettek újra győzelemnek. Az Ajka vereségének a Diósgyőr is örült, mert a hátralévő öt fordulótól függetlenül – két év után – visszajutott az NB I-be.

Szentlőrinc–BFC Siófok 1–3 (0–2)
A vendégek sorozatban ötödik győzelmüket szerezték meg, s összességében hat forduló óta veretlenek. Dragan Vukmir vezetőedző irányításával a nyolcadik helyre léptek előre. A Szentlőrinc ellen az első félidő hajrájában kétszer is betaláltak, a 43. percben Dénes Csaba, két perccel később Farkas Balázs volt eredményes. A győzelmet Kerezsi Zalán biztosította be a 75. percben, a hazaiak részéről Miroszlav Grumics gólja a 90. percben csak a szépítést jelentette.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Pécsi MFC 1–0 (0–0)
Sorozatban hetedik mérkőzésén sem nyert a PMFC, sőt az ebben az időszakban elveszített öt bajnokin gólt sem szerzett. Összességében 360 perce nem talált be az ellenfél kapujába, Szegeden is csak az ellenfél volt eredményes, Géresi Krisztián az 52. percben döntötte el a mérkőzést, és megerősítette ötödik helyét a tabellán.

Gyirmót FC Győr–Tiszakécske 1–0 (0–0)
A hazaiak pedig a negyedik helyüket, miután Medgyes Zoltán 63. percben szerzett góljával legyőzték a Tiszakécskét. Csertői Aurél vezetőedző együttese három nyeretlen bajnokit követően nyert, a vendégek pedig folytatták hektikus teljesítményüket.

Dorogi FC–Haladás 1–4 (0–2)
Folytatta jó tavaszi szereplését a Haladás, és az MTK Budapest idegenbeli legyőzése (2–0) után a Dorog otthonában is győzött. A vezetést Borvető Áron szerezte meg a 26. percben, majd öt perccel később Molnár Rajmund növelte a zöld-fehérek előnyét. A második félidő elején (56. perc) Horváth Rajmund eldöntötte a mérkőzést, s bár a dorogi Szedlár Zoltán a 68. percben szépített, Csernik Kornél a hajrában (86.) visszaállította a háromgólos különbséget. A Dorog maradt sereghajtó, és egyre reménytelenebb a helyzete a bennmaradás szempontjából.

Békéscsaba–ETO FC Győr 2–0 (1–0)
Az utolsó előtti helyről várta a fordulót a Békéscsaba, amely Fazekas Lóránt 19. percben szerzett góljával szerzett vezetést, majd Fodor Ferenc öngóljával (69. perc) legyőzte a zöld-fehéreket. Egyébiránt az ETO legutóbbi hat mérkőzése közül csak az utolsó helyezett Dorog elleni tudta megnyerni, négyet elveszített.

Budafoki MTE–Nyíregyháza 0–0
A Magyar Kupa-döntőbe jutó Budafok vezetőedzője, Mátyus János dolgozott a Nyíregyházánál is, így talán nem bánta, hogy döntetlenre végződött a mérkőzés. A fővárosi együttes maradt a középmezőny tagja, ellenben a Szpari sorozatban három döntetlennel és egy győzelemmel már az osztályozót jelentő tizenhatodik helyre zárkózott fel.

Mosonmagyaróvár–Csákvár FC 3–2 (1–0)
Amióta a klubvezetőség 17 nap után menesztette Supka Attila vezetőedzőt, a Mosonmagyaróvár megtáltosodott. Egy héttel korábban a Diósgyőr ellen idegen ért el döntetlent (1–1), vasárnap pedig a Csákvárt győzte le. Illés Dávid a 28. percben szerzett vezetést, de Ominger Gergő az 53. percben egyenlített. Maxim Puhtiejev azonban duplázott az 56. és a 61. percben, s bár a 67.-ben Karacs Dániel szépített, az egyenlítésre már nem maradt ideje a Csákvárnak.

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!