Közösségi oldalak

Labdarúgás

A Liverpool csapata nyerte a Ligakupa-döntőt

A Liverpool csapata nyerte a Ligakupa-döntőt

Kétszer tizenöt perces hosszabbításban dőlt el a Chelsea és a Liverpool Ligakupa-döntője, amelynek végén Virgil van Dijk szerezte a trófeát érő gólt, így Jürgen Klopp újabb aranyat nyert a vörösökkel, míg Szoboszlai Dominik első trófeáját gyűjtötte be Angliában.

Mauricio Pochettino első döntőjére készült a Chelsea vezetőedzőjeként, de vajon Jürgen Kloppnak a vasárnapi Ligakupa-döntő jelenti-e az utolsó finálét a Liverpool kispadján?

Az idő majd eldönti, mindenesetre a Wembleyben rendezett mérkőzésen a hangulatra nem lehet panasz, a londoni és a liverpooli drukkerek már órákkal a kezdő sípszó előtt ellepték a londoni metrószerelvényeket, a finálénak otthont adó Wembley felé vezető úton tömött sorokban meneteltek a kék és vörös színekbe burkolózó fanatikusok – a menet olykor az egyik street food bódénál, máskor a fináléra gyártott sálakat és ereklyéket kipakoló árusoknál szakadt meg.

A kezdés előtt negyed órával már a You’ll Never Walk Alone is felcsendült, a stadion egyik fele kékben, a másik vörösben pompázott – csak egyvalaki hiányzott, de ő nagyon. Szoboszlai Dominik nem épült fel sérüléséből a fináléra, így hiába futottak versenyt az idővel az orvosok, a magyar válogatott csapatkapitánya nem került meccskeretbe. Klopp helyzetét pedig tovább nehezítette, hogy Mohamed Szalah és Darwin Núnez sem tudta vállalni a játékot.

A kezdő sípszó után pedig egymásnak estek a csapatok, a 28. percben aztán a lelátó vörös fele meglehetősen paprikás hangulatba került, Jürgen Klopp pedig gúnyos taps keretében fejtette ki a véleményét a negyedik játékvezetőnek. A VAR-korszakban egészen egyedülálló, hogy Moises Caicedo belépője után a videóbíró nem vizsgálta a piros lapot, a nyáron a Liverpoollal is szóba hozott középpályás úgy lépett rá Ryan Gravenberch bokájára, hogy a lassítást még egyszer is sok volt visszanézni…

Addig többnyire a futballal voltak elfoglalva a felek, a Liverpool ugyanis alaposan bekezdett, a magas letámadással igyekezett megfojtani a Chelsea futballját, ám a londoni kapuban Djordje Petrovics állta a sarat. Akárcsak a túloldalon Caoimhín Kelleher, aki Cole Palmer lövését védte bravúrral, Nicolas Jackson ismétlésénél pedig sikerült blokkolnia a liverpooli védelemnek. Az említett brutális belépő, valamint a kényszerű csere viszont némileg visszavetette Klopp együttesét, egy rövid időszakra a londoniak átvették az irányítást (Sterling góljánál azért kiderült, működik a VAR, a gólpasszt adó Jackson ugyanis lesről indult), utána viszont áldhatták a szerencséjüket, hogy Gakpo fejese után a kapufa mentett a szerb kapus helyett.

Hogy a meccs kezdett kicsúszni Chris Kavanagh kezéből, arra az első félidő hosszabbítása is jó példa volt, Ben Chilwell és Conor Bradley kis híján ölre mentek az oldalvonal mellett, nem kellett sokat várni a dulakodásra sem, ám végül a higgadtabb társak elejét vették a nagyobb balhénak – egy sárga lappal mindkét játékos megúszta.

A fordulás után Endo Vataru lövése zúgott el a jobb sarok mellett, majd Enzo Fernández és Palmer nem értette meg egymást egy létszámfölényes helyzetnél, az angol támadó lövése pedig az 56. percben elkerülte a bal alsó sarkot. A 60. percben viszont már rezgett a háló, és ezzel együtt robbant is az aréna vörös fele: Robertson szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Van Dijk pedig Chilwell mellől a hálóba bólintott. Csakhogy a vörös füst túl hamar lobbant fel a szektorokban, a játékvezető a VAR jelzése után Endo leshelyzete miatt érvénytelenítette a találatot. Lelke rajta…

Ezek után amolyan „az egész világ ellenünk van” mentalitásban futballozott tovább a Pool, a vezetést viszont egy szöglet után a Chelsea szerezhette volna meg, ám Disasi két lépésről combbal találta el a labdát, amely így Kelleher kezébe hullott. A 76. percben aztán a Chelsea egyenlített a kapufák terén, Conor Gallagher jobb alsó sarok felé tartó pörgetése a vasról kifelé perdült, majd a hajrában is az angol középpályás volt a főszereplő, két percen belül ugyanis két ziccert hagyott veszni.

Az egyre inkább fáradó Liverpoolt Klopp cserékkel próbálta frissíteni, ám a szűkös lehetőségek miatt többnyire csak fiatal tehetségeket tudott a pályára küldeni, ezt pedig kihasználta a Chelsea, és a meccs utolsó szakaszára beszorította ellenfelet – a hosszabbításban 10 másodperc alatt akár háromszor is gólt szerezhetett volna, ám a Pool megúszta a kapuja előtti tűzijátékot.

Következett a kétszer tizenöt percnyi hosszabbítás, amelyben Jayden Danns léc alá tartó fejesénél Petrovicsnak kellett védenie, majd Harvey Elliott lövése rezgette meg a hálót – de csak kívülről. A 115. percben szintén ő nyerhette volna meg a meccset a Poolnak, ám közeli fejesét bravúrral hárította a Chelsea kapusa. A hosszabbítás utolsó előtti percében viszont már semmi sem mentette meg a londoniakat: Cimikasz szöglete után Van Dijk a jobb sarokba bólintott!

Erre már nem volt válasza a Chelsea-nek, így Jürgen Klopp döntőt nyert (egyet már biztosan) utolsó idényében, a drámai finálé pedig egyben Szoboszlai Dominik első angliai trófeáját is jelenti.

Még több Labdarúgás