Közösségi oldalak

Videók

Így válaszolt három góllal az Arsenal

A tabella élén álló Arsenal 3–1-re legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának hétfői játéknapján karácsonykor, a Boxing Dayen.

A mérkőzés elején úgy tűnt, a tabella élén álló Arsenal ott folytatja, ahol a világbajnokság előtt abbahagyta (végül így is lett), Mikel Arteta csapata ugyanis nagyszerűen kezdett a Boxing Dayen, s Bukayo Saka góljával már az 5. percben vezetést szerzett, ám les miatt ezt a találatot érvénytelenítette Michael Oliver játékvezető.

A hazaiak ezt követően is fölényben futballoztak, de a vb-döntőről visszatérő (ott nem játszó) William Saliba kisebb hibája után a 27. percben büntetőt kapott a West Ham United, amit Szaid Benrahma értékesített is (0–1). A szünetig folytatódott az Arsenal-fölény, de az semmi nem volt ahhoz képest, ami a második félidőben jött…

A fordulás után teljesen kapujához szegezte ellenfelét Mikel Arteta csapata, ennek pedig már az 53. percben meglett az eredménye: ekkor Martin Ödegaard lövését vette át Saka, aki a kapuval szembe találta magát, és nem hibázott (1–1). Öt perccel később már az előny is az Arsenalnál volt, miután Gabriel Martinelli pazar mozdulattal lőtte ki a jobb alsó sarkot.

A meccs hátralevő részében már nem volt kérdés, melyik csapat nyer, az Arsenal végig irányította az összecsapást, s 69. percben egy újabb gólt szerzett: ekkor Eddie Nketiah fordult le zseniálisan védőjéről, majd higgadtan fejezte be az akciót. Az Arsenal 3–1-ra nyert, így továbbra is remekel, s vezeti a tabellát.

(Borítókép: arsenal.com)

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!