Közösségi oldalak

Sportok

Érmet és kvótát szerzett a férfi kajaknégyes Duisburgban

Magyarország így nagyszerű teljesítménnyel a lehetséges 18-ból 15 párizsi indulási jogot begyűjtött a duisburgi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság döntőiben.

Megtette a magáét két viharsarki kajakossal az 500 méteres négyes hajó is, amely ezüstéremmel zárta a versenyt, ezzel négy párizsi helyhez juttatva a majdani válogatott csapatot. A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, a szarvasi nevelésű Kuli István és a pályafutását Gyomaendrődön kezdő olimpiai bajnok Tótka Sándor összeállítású kajaknégyes esetében nem is feltétlenül az éremszerzés volt az elsődleges Németországban, így az már csak hab a tortán.
A nem olimpiai számok között nyilvántartott vegyes kajak kettesek között volt érdekelt az ugyancsak szarvasi nevelésű Opavszky Márk, aki a vasárnapi finálét hatodik helyen zárta Lucz Annával.

Borítókép: Tótka Sanyiék megtették, amit az ország várt tőlük, kvótával és éremmel érkeznek haza. Fotó: MTI/Kovács Tamás