Közösségi oldalak

Sportok

A Békéscsaba hazai pályán legyőzte a szlovén Maribort

A címvédő Swietelsky-Békéscsaba hazai pályán 3:1-re legyőzte tavaszi döntőbeli ellenfelét, a szlovén Maribort a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának szerdai játéknapján. A két győzelemmel és egy vereséggel álló csabaiak legközelebb december 19-én a horvát OK Dinamo Zagrebet fogadják a Városi Sportcsarnokban.

A BRSE az elmúlt hetekben kiesett a CEV Kupából a lengyel Bielsko-Biala ellen, míg a Közép-európai Liga zágrábi fordulójában egy-egy győzelmet és vereséget könyvelhetett el.

Nem kezdett jól a Maribor ellen a viharsarki együttes, Tóth Gábor vezetőedző gyorsan időt kért, de játékosai ezután sem boldogultak a vendégek jó nyitásaival, valamint a hatékonyan támadó Iza Mlakarral. A játékrész derekán tekintélyes különbség alakult ki a felek között, így Tóth minden cserejátékosát pályára küldte, de ez is kevésnek bizonyult a fordításhoz.

A második felvonást precízebb játékkal kezdte a Békéscsaba, amely jó szerváinak köszönhetően hét ponttal elhúzott. A folytatásban sem lassítottak a csabaiak és ütőik vezérletével nagyon simán egyenlítettek.

A harmadik szett eleje hozta az addigi legnagyobb küzdelmet, sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok. A hajrához közeledve aztán a hazaiak a válogatott Glemboczki Zóra és az azeri Margarita Stepanenko pontjaival néggyel megléptek, s előnyüket folyamatosan növelve végül könnyedén fordították meg az összetett állást.

A negyedik etap elején egy ideig úgy tűnt, a remekül sáncoló hazaiak – elsősorban Stepanenko volt elemében – simán le tudják zárni az összecsapást, ám a Maribor 10-7-es hazai vezetés után fordított, könyörtelenül kihasználva a BRSE-játékosok rontásait. Ekkor a szlovénok sáncmunkája feljavult, de a fellángolásuk nem bizonyult tartósnak: a hazaiak újra erőre kaptak és a 18-19 után négy pontot is szerző Glemboczki vezérletével lezárták a 100 perces összecsapást. A mezőny legjobbja a 30 pontos Stepanenko volt, a vendégektől Mlakar 24 pontig jutott.

Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés

Swietelsky-Békéscsaba–Nova KBM Branik Maribor (szlovén) 3:1 (–20, 9, 16, 21)
Békéscsaba, 600 néző
Vezette: Schimpl, Juracek.

BRSE: Glemboczki 17, Strumilo 3, Stepanenko 30, Bodnár 1, Pintér 6, Aydinogulluari 6. Csere: Kertész (liberó), Stanchulova 7, Kump 3, Kotormán, Gergácz. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Maribor: Mlakar 24, K. Milosic 5, Lekse 6, Ramic 7, N. Milosic 6, Tisma 5. Csere: Cikac (liberó), Stampar, Potokar 1, Farkas 1. Vezetőedző: Tilen Kozamernik.

Tóth Gábor: – A női röplabda sajátossága, hogy a biztosnak vélt előny sem biztos, akár pontokat tekintve, akár mentálisan. Bármelyik csapat hajlamos kicsit kiengedni, elkésni, és ez elég ahhoz, hogy az ellenfél pontot csináljon. Ez történt velünk is a negyedik szettben, nem az volt a gond, hogy támadásban ejtettünk 1-2 hibát, inkább blokkban csúsztunk szét. Mindezek ellenére egy nagyon sportos, szórakoztató és jó meccset játszottunk, ennek nagyon örülök. Ami fontos, hogy megint sikerült jól változtatni, Iveta hatékonyan szállt be, ezen kívül dinamikusak és erősek voltunk. Bírtunk volna még játszani, de szerencsére nem kellett.

Tilen Kozamernik: – Domináltunk az első szettben, remekül játszottunk, de mentálisan szétestünk azok után, hogy rosszul kezdtük a másodikat. A csapatra általánosságban jellemzők ezek a hullámvölgyek, még alakulóban vagyunk, sok változáson mentünk keresztül és kell még némi idő ahhoz, hogy összekovácsolódjunk. Sokat hibáztunk kritikus pillanatokban, ennyit nem szabad egy szoros mérkőzésen.

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!