Közösségi oldalak

Labdarúgás

Nyert a Honvéd a Nyíregyháza és a Vasas is – NB II-es eredmények

Rangadókat rendeztek a labdarúgó NB II hetedik fordulójában.

A Budapest Honvéd a listavezető ETO FC Győrt fogadta, és Kerezsi Zalán góljával már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést. A vendégek a fordulás után Huszár Marcell szép egyéni alakítása végén egyenlítettek. A fővárosi együttes Ivan Lovric kiállítása miatt a 88. percben emberhátrányba került, de a hosszabbításban egy szabadrúgás után Pekár István fejesével így is megnyerte a meccset. Az ETO másodszor kapott ki, a Honvéd két vereség után győzött újra.

A tabellán elfoglalt pozíciók alapján a forduló rangadóját Balmazújvárosban rendezték, ahol a játéknapot megelőzően negyedik helyen álló Nyíregyháza a második Budafokot látta vendégül. A Szpari két korábbi válogatott játékos, Nagy Dominik és Géresi Krisztián találatával 2–0-ra nyert, így megelőzte a tabellán a fővárosiakat, és feljött a második helyre.

A Vasas Tóth Milán duplájával nyert Ajkán (1–2), így az első két fordulóban elszenvedett veresége után most már öt meccs óta nem talált legyőzőre. A BVSC és a Pécs meccse 0–0-s döntetlent hozott, így a mecsekaljai gárda továbbra is veretlen, sőt még gólt sem kapott. A Gyirmót és a Kazincbarcika nem bírt egymással, a Tiszakécske megverte a Soroksárt.

Borítókép: FC Ajka-Vasas FC Fotó: vasasfc.hu