Közösségi oldalak

Labdarúgás

MOL Magyar Kupa – A másodosztályú Kecskemét kiejtette az Újpestet

A másodosztályban szereplő Kecskeméti TE hosszabbítás után 3-2-re nyert az Újpest FC ellen vasárnap a labdarúgó MOL Magyar Kupában, és a legjobb 32 közé jutott.

A KTE a rendes játékidőben Derekas Zoltán és Szabó Alex góljával kétszer is vezetést szerzett, de előbb Horváth Krisztofer, a második félidőben pedig a portugál Iuri Medeíros egyenlített, így következhetett a hosszabbítás. Aztán a 109. percben Banó-Szabó Bence találatával a hazaiak harmadszor is előnybe kerültek, a tizenegyszeres kupagyőztes Újpest pedig ekkor már nem tudott egyenlíteni.

A harmadik fordulóban az élvonalbeli csapatok közül a Kisvárda, a Nyíregyháza, a Puskás Akadémia és az Újpest is kiesett.

A Martfű-Dombóvár mérkőzésen a vendégcsapat háromgólos hátrányból egyenlített (3-3), a hosszabbítás előtt azonban özönvízszerű esőzés zúdult a pályára, ezért csak hosszú kényszerszünet után indulhatott a hosszabbítás, amelyben a hazaiak vezetést szereztek de a Dombóvár újra egyenlített, végül tizenegyesekkel a Martfű jutott tovább.

Eredmények, 3. forduló (a 32 közé jutásért):

Martfűi LSE (NB III)-Dombóvári FC (NB III) 4-4 (2-0, 3-3, 3-3) – tizenegyesekkel: 5-4
Kecskeméti TE (NB II)-Újpest FC 3-2 (2-1, 2-2, 2-2) – hosszabbítás után
Kelen SC (megyei I.)-Tarpa SC (NB III) 2-2 (1-0, 2-2, 2-2) – tizenegyesekkel: 2-0
Mezőörs KSE (megyei I.)-Komárom VSE (NB III) 1-0 (0-0)
Sárvár FC (megyei I.)-Pilisi LK (megyei I.) 2-5 (2-2)

MTI

A szombati eredmények:

MOL Magyar Kupa – Kiesett az NB I-es Puskás Akadémia, Nyíregyháza és Kisvárda is!