Közösségi oldalak

Labdarúgás

Kiütötték a Manchester United-et! – Nagyon inog Ten Hag állása!

Huszonöt perc alatt négyszer is bevette a Manchester United kapuját a Brentford a Premier League második fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak könyörtelenül kihasználták a United hibáit, és 4–0-val küldték haza Ten Hag együttesét.

Hatalmas David de Gea-hibával indult a Brentford–Manchester United találkozó. A vendégek spanyol kapusa Josh Dasilva lövésénél nagyot potyázott, ezzel szerezte meg a vezetést a Brentford. A 18. percben a kapuvédő passzolta ki a kirúgást Christian Eriksennek, a hazaiak azonban jól támadtak le, Mathias Jensen megszerezte a labdát, majd egy igazítás után a kapu bal oldalába lőtt. A harmadik gólt a 30. percben érte el a Brentford, szöglet után a visszafejelt labdát Ben Mee estében bólintotta a kapuba. Öt perccel később a felszabadított labdával Ivan Toney meglódult a bal oldalon, lekészítette Bryan Mbeumo elé, aki egy az egyben megverte Luke Shaw-t, és megszerezte a negyedik gólt.

A szünetben három helyen is változtatott Erik ten Hag, behozta Scott McTominayt, Raphaël Varane-t és Tyrell Malaciát is, de ez sem segített. A United ugyan több helyzetet dolgozott ki a második játékrészben, a kaput azonban egyszer sem tudta bevenni. A gólhoz legközelebb Eriksen járt, aki fejjel és lábbal is veszélyeztetett. A United második vereségét szenvedte el az idényben. 4–0