Közösségi oldalak

Labdarúgás

Kihullott a Békéscsaba és a Dorog is az NB II-ből

A már bajnok Diósgyőr, illetve az élvonalba szintén feljutó MTK Budapest is idegenbeli győzelemmel fejezte be az idényt.

A csabaiak legutóbb 2008-ban szerepeltek a harmadosztályban. Az már korábban eldőlt, hogy a sereghajtó Dorogi FC is kiesik az NB II-ből. A Csákvár egy döntetlennel, a Kazincbarcika pedig egy győzelemmel biztosította bennmaradását, a Nyíregyházának, a Szentlőrincnek és a Kozármislenynek viszont osztályozót kell játszania az NB III három csoportgyőztesével, a BVSC-Zuglóval, az Iváncsa KSE-vel és a Practical VLS Veszprémmel. A párosításokat kedden 11 órától sorsolják ki, az első meccseket május 28-án 17.30-tól, a visszavágókat június 4-én 17 órától játsszák.

Soroksár–Mosonmagyaróvár 2–1 (1–0)

A házigazda az első félidő végén (45. perc) Halmai Ádám révén szerzett vezetést, de Mayer Ádám a 77. percben egyenlített. A mosonmagyaróvári játékos találata azt jelentette, hogy a Soroksár 525 perc után kapott gólt a bajnokságban, legutóbb még Miknyóczky Ádám vette be a sárga-feketék kapuját, az MTK labdarúgója a két csapat bajnokijának első percében volt eredményes, még a 33. fordulóban. A Soroksár azt a mérkőzést megnyerte (2–1), majd a Szentlőrinc (2–0), a Dorog (3–0), a Békéscsaba (1–0) és a Budafok (0–0) ellen sem kapott gólt. A Mosonmagyaróvár ellen tehát megszakadt a szép sorozat, de Varga István a 80. percben gondoskodott róla, hogy a Soroksár veretlenségi sorozata ne érjen véget. Lipcsei Péter vezetőedző együttese kilenc mérkőzés óta veretlen, hét győzelem mellett két döntetlen a mérlege.

Pécsi MFC–Dorogi FC 3–0 (1–0)

A pécsiek is sorozatban öt veretlen bajnokival fejezték be a bajnokságot, a sereghajtó Dorogot könnyedén győzték le. Tóth-Gábor Kristóf a 10. percben szerzett vezetést, majd a második félidő elején három perc alatt kétszer is betalált a házigazda, Szabó Máté az 58., míg Kocsis Bence a 61. percben volt eredményes. A Dorog végül az utolsó helyen esett ki az NB II-ből, a legkevesebb gólt (32) szerezve.

Haladás–DVTK 0–2 (0–1)

Lukács Dániel idénybeli tizenkilencedik gólját is megszerezte, s ezzel vélhetően második helyen végez az NB II-es góllövőlistán. A Diósgyőr támadója lényegében bebiztosította csapata győzelmét a 86. percben, mert korábban Lőrinczy Attila is eredményes volt (13. perc), és a miskolciak sorozatban tizenegy veretlen bajnokival fejezték be az idényt. A szombathelyiek talán örülnek is, hogy vége a bajnokságnak, mert sorozatban negyedszer kaptak ki.

Gyirmót FC Győr–MTK Budapest 1–2 (0–2)

Zsóri Dániel tizenegyesből szerzett vezetést a 32. percben a vendégeknek, sőt Barkóczi Benedek a 42. percben kétgólosra növelte az előnyüket. A mérkőzés azonban nem dőlt el, mert Medgyes Zoltán a második félidő első percében szépített. Igaz a Gyirmót később képtelen volt az egyenlítésre, így az élvonalba visszajutó MTK sorozatban négy veretlen mérkőzéssel fejezte be az idényt. Németh Krisztián ezúttal nem szerzett gólt, sőt a keretbe se került be, de így is az első helyen végzett a góllövőlistán 22 találattal.