Közösségi oldalak

Labdarúgás

Két öngóllal szórakozta el majdnem a mérkőzést a Manchester United

A második számú európai kupasorozatban, a labdarúgó-Európa-ligában is folytatódtak az egyenes kieséses szakasz küzdelmei. A negyeddöntő slágerpárosítása a Manchester United–Sevilla-találkozó volt, amelynek első felvonása 2–2-es döntetlent hozott.

A 13. percben nehezen tudta feltörni a Sevilla védelmét a United, végül Antony próbálkozott lövéssel, amit Bono védeni tudott.

A Bayern Münchentől szerződtetett Marcel Sabitzer révén szerezték meg a vezetést a hazaiak, az osztrák Bruno Fernandestől kapott nagyszerű labdát, 1–0.

Másodszorra is betalált Sabitzer, ezúttal Martialtól kapta a gólpasszt Nianzou hibája után, 2–0.

A szünetben mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Harry Maguire váltotta Raphael Varane-t, a másik oldalon Jesus Navas érkezett Oliver Torres helyére.

Sabitzer sarokkal tette hátra Malaciának, akinek a lövését azonban blokkolták a védők. A túloldalon éppen Malacia akarta kiengedni a a labdát, Jesus Navas azonban elérte és kapura lőtt, a labda az MU-védőn megpattanva jutott be De Gea kapujába, ezzel szépített a Sevilla, 2–1.

Hiába a hazai dominancia, az utolsó percekben az egyenlítésért küzdhetett a Sevilla, a 89. perc végén Suso lövését kellett védenie De Geának. A 92. percben egyenlített ki végül a spanyol gárda, En Nesyri fejese megpattant Maguire-ön, végül az angoltól pattant be a hazaiak kapujába, 2–2.

Hiába tűnt úgy sokáig, hogy a Manchester United akár el is döntheti a párharcot már az első mérkőzésen, végül azonban a mérkőzést sem sikerült megnyerni.

Borítókép: Getty Images

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!