Közösségi oldalak

Labdarúgás

Fordított, majd kiejtette a Barcelonát az Európa-ligából a Manchester United

A Manchester United jutott be a legjobb 16 közé az Európa Ligában, miután az idegenbeli 2-2-es döntetlent követően hazai pályán, hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a Barcelonát. A győztes gólt a félidőben becserélt Antony szerezte.

A két csapat az első meccsen a 0-0-s első félidőt követően egy káprázatos második 45 perccel ajándékozott meg bennünket, amely során két-két gól esett mindkét oldalon, azaz lényegében kezdődhetett minden elölről az Old Traffordon. A manchesteriek kellemetlen letámadással kezdtek, ez nem is ízlett annyira a Barcának, csakhogy aztán Bruno Fernandes teljesen felesleges lerántása után a katalánok rúghattak tizenegyest, és ugyan David De Gea beleért a labdába Robert Lewandowski lövése után, védenie nem sikerült.

Megfogta ez a bekapott gól a Unitedet, a több kulcsemberét is sérülés miatt nélkülöző Barcelona (amely csak hét mezőnyjátékost tudott a kispadra ültetni) pedig meggyőző teljesítménnyel tartotta kézben az irányítást.

A szünet után aztán borult minden: óriásit hibázott a vendégvédelem, Fernandes passzát pedig Fred remek ütemben tette maga elé, majd a kapuba lőtte a labdát – bár nem találta el jól, Marc-Andrá ter Stegen nem tudott védeni.

Felpörgött a Manchester, ám De Gea volt az, akinek nagyokat kellett védenie, előbb Kounde fejesét tolta ki, majd Kessie fejesét hárította. A 73. percben a hazaiak ragadták magukhoz a vezetést, Garnacho és Fred lövését még blokkolták a védők, Antonyét viszont már nem tudták – így aztán az angol csapat állt továbbjutásra a hajrá kezdetén.

Pörögtek az események a lefújásig, ám a Barcelonának nem sikerült kiegyenlítenie. A spanyol bajnokságot vezető csapat így Bajnokok Ligája-csoportkörből való kiesést követően búcsúzott az Európa Ligától is.

Ott lesz a nyolcaddöntőben az Union Berlin is. A sérült Schäfer András nélkül, de a Ferencvárostól leigazolt Aissa Laidounival a kezdőben (65 percet játszott a tunéziai középpályás) sikerült 3-1-re legyőzni az Ajaxot az idegenbeli 0-0 után. Juranovic gólt lőtt és gólpasszt adott.

Az AS Roma is készülhet a folytatásra. José Mourinho csapata 1-0-s hátrányt szedett össze Salzburgban, de a visszavágón már az első félidőben a maga javára fordította a párharcot és végül 2-0-ra nyert. A továbbjutást érő gólt Paulo Dybala szerezte, de ami külön jó hír az olasz futball számára, hogy Leonardo Spinazzola az Európa-bajnoki önmagát idézte, mindkét gólt ő készítette elő.

(Borítókép: Alex Livesey – UEFA via Getty Images)

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!