Közösségi oldalak

Labdarúgás

Ezek az eredmények születtek a MOL Magyar Kupában

Fotó: Békéscsaba 1912 Előre

Nem történtek óriási meglepetések a MOL Magyar Kupa harmadik fordulójának első játéknapján, az első osztályú csapatok például mind továbbmentek, igaz, a Vasas például a hajráig szenvedett a harmadosztályú Balassagyarmattal, és az Újpest is hátrányba került a megyei osztályú Mátészalka otthonában.

Nem járt ilyen jól a tavaly még NBI-es Gyirmót, amely talán a legnevesebb kiesője a harmadik fordulónak: a győriek az NBIII-as Iváncsától kaptak ki úgy, hogy a szünetben a tavaly még megye I-es hazaiak már 2-0-ra vezettek. A játéknap legnagyobb rangadóján a pikáns előzmények után összesorsolt DVTK és Szeged-Csanád G.A. találkozott, és a szegediek a pályán nemes bosszút álltak a diósgyőrieken, miután idegenben győzték le ellenfelüket.

A fent említett Vasas mellett alaposan ráijesztett ellenfelére a megyei osztályú Bölcske, amely csak 2-1-re kapott ki a Budafoktól, illetve a Zala megyei első osztályból érkező Zalaszentgrót, amely a harmadosztályú Monortól kapott ki 2-3-ra. Nem bírt a két osztállyal felette játszó Békéscsabával a tavalyi szezon legjobb amatőrcsapata: a Szegedi VSE, az Amatőr Kupa legutóbbi győztese, kiesett a harmadik fordulóban.