Közösségi oldalak

Labdarúgás

Az osztrák bajnoki bronzérmes Linz ellen játszott felkészülési mérkőzést a DVSC

A DVSC az osztrák bajnoki bronzérmes Linz ellen is játszott egy felkészülési mérkőzést. A LASK az ausztriai edzőtábor eddigi legerősebb ellenfelének ígérkezett, azonban a Loki az erényei közül többet is megmutatott a találkozón, igaz, értelemszerűen akadt hiba is.

A mérkőzés 1. percében a linziek Zulj révén egy védelmi hiba után rögtön betaláltak (1-0), azonban a DVSC jól reagált a gyors osztrák gólra, igyekeztek felépíteni a támadásokat, igaz, a 12. percben Megyeri Balázsnak is védenie kellett. A 16. percben aztán egyenlített a Loki, Bódi Ádám lépett meg a bal szélen, pontos beívelése után Dorian Babunski szépen fejelt mintegy 8 méterről a kapu jobb oldalába (1-1). A csapatnak ezután is akadtak helyzetei, igaz, a debreceni kapunál is kialakult néhány kényes szituáció. A 33. minutumban Dorian Babunski ismét gólt lőtt, azonban a találatot lesállás előzte meg. A szünetig több érvényes gól nem esett, de a Loki szép támadásokat vezetett.

Szünet után, az 50. percben Zulj veszélyeztette Megyeri Balázs kapuját (a labda fölé szállt), az 55. percben viszont a DVSC szerzett majdnem gólt, Dzsudzsák Balázs szöglete után Christian Manrique 12 méterről csak néhány centivel fejelt mellé. Az 58. percben mégis ismét a linziek találtak be, Ljubicic 10 méterről csúsztatott a kapus jobb sarkába, így a Loki ismét hátrányba került (2-1). A 69. percben Balic próbálkozásánál Megyeri Balázsnak bravúrra volt szüksége, majd a 73. percben Ljubicic egy szép átlövéssel duplázni tudott (3-1). A hajrában az egy óra után sort cserélő osztrákok érthetően frissebbek voltak, mint a 84 percig csere nélkül játszó debreceniek, de ennek ellenére sikerült szépíteni: Joao Oliveira beadása után Letard vétett öngólt (3-2). A másik oldalon is megrezdült még a háló, a 88. percben egy gyors támadás végén Havel lőtt a kapuba közelről (4-2), s ez lett a végeredmény is.

Felkészülési mérkőzés

Linz-DVSC 4-2 (1-1)
Gól: Zulj (1.), Ljubicic (58., 73.), Havel (88.), illetve Dorian Babunski (16.), Letard (öngól, 85.).

Linzer ASK: Lawal – Ziereis, Renner, Michorl, Ljubicic, Zulj, Ba, Goiginger, Horvath, Luckeneder, Nakamura. Cserék: Siebenhandl, Letard, Koné, Balic, Usor, Jovicic, Pintor, Ljubic, Mustapha, Havel, Twardzik, Flecker. Vezetőedző: Thomas Sageder.

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Loncar, Manrique – Szécsi, Dzsudzsák (Joao Oliveira, 84.), Bódi (Domingues, 84.) – Dorian Babunski. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Forrás: dvsc.hu

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!