Labdarúgás

Az Arsenal nyerte az izgalmas szuperrangadót

Nketiah fejesgólja a 24. percben. Fotó: premierleague.com

Méltó rangadót játszott a két csapat a múltjukhoz és a jelenéhez illően vasárnap késő délután. A két csapat legutóbbi összecsapásán, a Manchester United 3–1-re legyőzte Mikel Arteta együttesét.

Remekül kezdett az Arsenal, egy szép, gyors támadás végén Ödegaard lőhetett a tizenhatoson belülről, de a labda lepattant. Aztán derült égből villámcsapásként Rasford szerezte meg a vezető találatot, melyre nem sokkal Nketiaht válaszolt.

A szünet után az Arsenal ott folytatta ahol abbahagyta növelte előnyét Saka révén. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, hiszen Martínez révén  egyenlítettek a vendégek. Ödegaard szép passzt adott Xhakának, aki teljesen üresen adhatott középre. A labda az egyik vendég védőről a norvég támadó középpályás elé került, Eriksenről óriásit mentett a tíz méterről leadott lövésnél. Hatalmas jelenetek! Martinelli csinált egy pazar esernyőcselt a tizenhatoson belül, ezt követően a lövése is jónak tűnt, de Martínez fejjel szögletre mentett. A végére nem bírta a nyomást a Manchester Trossard passzolt a bal szélen felfutó Zincsenkónak, aki egyből középre passzolt. Ödegaard nem találta el jól a labdát, de így lett jó Nketiaha-nak közelről betalált.

17. perc: Marcus Rasford szerzett labdát az Arsenal térfelén, majd egy gyors kényszerítőt követően nagyjából húsz méterről tüzelt. Ramsdale hiába vetődött, a labda a jobb alsó sarokban landolt. 0–1
24. perc: Ödegaard dobta ki a labdát szélre Xhakának, a svájci nagyszerű beadással találta meg Eddie Nketiaht. A csatár védhetetlenül fejelt De Gea kapujába. 1–1
53. perc: Bukayo Saka jobb összekötő helyéről húzott befelé, majd távolról kellemetlen, lapos lövéssel próbálkozott. Talán a Manchester United védői és De Gea is inkább beadásra számított, a spanyol kapus nem is ért le időben. 2–1
59. perc: Egy bal oldali szögletet követően óriásit hibázott Ramsdale, hiszen ahelyett, hogy kiütötte volna a labdát meg akarta fogni azt. A játékszer kicsúszott a kapus kezéből, Lisandro Martínez pedig lecsapott a lehetőségre, s mindenkin átfejelte a labdát. 2–2
90. perc: Trossard passzolt a bal szélen felfutó Zincsenkónak, aki egyből középre továbbított. Ödegaard nem találta el jól a labdát, de így lett jó Nketiaha-nak, aki ezen a mérkőzésen ezzel a találattal duplázot. 3:2

Premier League 21. forduló

Arsenal–Manchester United 3–2 (1–1)
London, Emirates Stadion
Vezette: Anthony Taylor
Gólszerzők: Nketiaht (24., 90.), Saka (53.) ill. Rashford (17.) L. Martínez (59.)

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zincsenko – Ödegaard, Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli. Menedzser: Mikel Arteta.

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!