
Fotó: vasasfc.hu
A már feljutott Vasas hazai pályán 3-2-re verte a bennmaradásért küzdő Budafokot a labdarúgó NB II 28. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.
Az éllovas angyalföldiek az újabb sikerükkel az aranyérem megszerzésének közelébe kerültek, vasárnap az üldöző Budapest Honvéd ellen már a döntetlen is elég lesz számukra, hogy behozhatatlanná váljon az immár ötpontos előnyük. A Budafok viszont rendkívül nehéz helyzetbe került, mivel maradt a kieső zónában, hátránya két pont a bennmaradást érő 14. helyezett Szentlőrinccel szemben.
Merkantil Bank Liga NB II, 28. forduló:
Vasas FC-Budafoki MTE 3-2 (2-0)
Illovszky Rudolf Stadion, 1615 néző
Vezette: Katona Balázs (Bornemissza Norbert, Becséri Gergely)
Gólszerzők: Urblík (29., 45.), Pethő (51.), ill. Selyem (53.), Pethő (75., öngól)
Sárga lap: Girsik (24.), Hej (35.), ill. Gyurkó (35.), Posztobányi (39.), Debreceni (42.)
Vasas FC: Molnár Zs. – Pávkovics, Hej, Otigba, Girsik (Balogh Á., 91.) – Banó-Szabó (Cseke, 70.), Urblík, Hidi M – Barkóczi, Pethő (Németh B., 85.), Tóth M. (Radó, 70.) Vezetőedző: Erős Gábor
Budafoki MTE: Ecseri – Selyem, Kálnoki-Kis, Jagodics, Fekete (Rehó, 74.), Debreceni – Varga, Németh M. (Bukta, 74.), Posztobányi (Kazmouz, a szünetben), Hajdú (Vasvári, a szünetben) – Gyurkó (Kovács, 61.). Vezetőedző: Nikházi Márk
MTI
Videó: M4Sport.hu
Vasárnap játszották:
Szegedi döntetlennel jutott fel a Honvéd – NB II-es eredmények

