Közösségi oldalak

Labdarúgás

A Liverpool ismét kiütötte a Sparta Prahát!

Szoboszlai Dominik ismét bevette a Sparta Praha kapuját. Fotó: Getty Images

A Szoboszlai Dominiket a kezdőcsapatba nevező Liverpool az Európa-liga-nyolcaddöntőjének a visszavágóján is átgázolt a cseh Sparta Prahán, amelyet ezúttal 6–1-re ütött ki, s így 11–2-es összesítéssel jutott be a legjobb nyolc közé. A magyar válogatott csapatkapitánya góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

Az angol csapat döbbenetes erődemonstrációt tartott a mérkőzés elején, s 14 perc leforgása alatt négyszer is bevette a csehek kapuját. A gólgyártást Darwin Núnez kezdte meg – Szoboszlai volt a kiszolgáló –, majd Bobby Clark megszerezte az első gólját a Pool színeiben, utána visszaadta a kölcsönt Szalahnak, végezetül pedig az egyiptomi újabb gólpassza után Cody Gakpo volt eredményes (4–0). A vendégek elképesztő védelmi hibákat követtek el, és bár a Liverpool lehengerlően játszott, érdemes megjegyezni, hogy ezen a szinten ilyen megingásokat nem gyakran láthatunk.

Szalah egyébként a 20. gólját szerezte a most zajló idényben, ezzel történelmet írt, ugyanis ő lett az első Liverpool-játékos, aki sorozatban hét szezonban elérte ezt a számot.

Az első negyedóra után némileg magához térő Sparta Praha a félidő végén szépített, Veljko Birmancsevics vette be Caoimhin Kelleher kapuját (4–1).

A második játékrészre frissített Klopp, aki hármat is cserélt a szünetben, Szoboszlai viszont maradt a pályán. És ha már így tett, ismét betalált a cseh ellenfélnek, a 48. percben kissé éles szögből leadott lövése megpattant egy védőn, s így védhetetlenül csapódott a rövid sarokba (5–1). Érdekesség, hogy a magyar válogatott csapatkapitánya az első meccsen is csapata ötödik gólját szerezte.

Néhány perccel később Gakpo ismét betalált, és mint utólag kiderült, ezzel beállította a végeredményt is (6–1).

A mérkőzés utolsó időszaka nyugodtan telt, egyedül azt érdemes megemlíteni, hogy a Liverpoolban bemutatkozott a 20 éves Mateusz Musialowski.

Szoboszlaiék tehát magabiztosan masíroztak be a legjobb nyolc közé, pénteken pedig az is kiderül, kivel mérkőznek meg az elődöntőbe jutásért.

Ha nem akarsz lemaradni videóinkról, akkor Iratkozz fel!