Közösségi oldalak

Labdarúgás

A Liverpool 40 méteres gólt kapva hullajtott pontokat a Manchester United ellen

A Manchester United hazai pályán 2-2-re végzett a Liverpoollal az angol élvonalban.

Az angol első osztály 32. fordulójában Szoboszlai Dominik a Liverpool kezdőjében kapott helyet a Manchester United elleni vasárnapi bajnokin. A magyar válogatott csapatkapitánya előtt rögtön az első percekben nagy lehetőség kínálkozott, ekkor a 23 éves játékos tiszta ziccerben lépett ki, ballábas lövését azonban nagy bravúrral védte Andre Onana. A 23. percben aztán egy szöglet után már ő sem tudott segíteni: Darwin Nunez csúsztatását követően Luis Diaz juttatta előnyhöz a Vörösöket, akik az első félidőben meddő fölényben játszottak a passzív United otthonában.

A fordulást követően azonban visszajöttek a meccsbe a Vörös Ördögök, Quansah passzolt rossz helyre egy labdát saját térfelének kezdőkörénél, ahol Bruno Fernandes szemfülesen lecsapott a labdára, és mintegy 40 méterről a liverpooli kapuba emelt. A folytatásban Szoboszlait lecserélte Jürgen Klopp vezetőedző, így a magyar légiós már a kispadról nézhette, ahogy a 18 éves Kobbie Mainoo egy remek lefordulás után megrúgta az MU második gólját.

A 84. percben Aaron Wan-Bissaka szabálytalansága után tizenegyest kapott a Liverpool, a büntetőt Mohamed Salah értékesítette, aki ezzel beállította a 2-2-s végeredményt. A tabella élén holtversenyben az Arsenal és a Liverpool áll 71-71 ponttal, őket a 70 pontos Manchester City követi.